|
|
Informatie uit de vergaderingen van de Algemene kerkenraad (AK).
Informatie uit de vergaderingen van de Algemene kerkenraad (AK).
Aan het begin van de vergadering werd uitgebreid stilgestaan bij het afscheid van dhr. Aad van der Wel. Aad was vele jaren afgevaardigde namens de Dorpskerk in de AK. Hij is opgevolgd door dhr. Cees Vos.
De AK is verheugd dat in de opvolging van de organisatie van de bezorging van Klankbord is voorzien. De heer Jan van der Meer
heeft dat vele jaren mogen verzorgen. Wij zijn hem veel dank verschuldigd. Hij wordt opgevolgd door het echtpaar De Baas. De kerkenraad wenst het echtpaar De Baas veel succes met de organisatie van de bezorging van Klankbord. De werkgroep Communicatie heeft na de zomervakantie al vergaderd. Het was een min of meer verkennende vergadering. Een belangrijke conclusie van deze eerste vergadering was, dat Klankbord nog steeds het beste communicatiemiddel is binnen onze kerkelijke gemeente.
De kerkenraad heeft al enige tijd aandacht voor de organisatie van het instellen van een protocol misbruik pastorale en gezagsrelaties en het zoeken van een aantal vertrouwenspersonen. De wijkkerkenraden van de Bethelkerk en de Dorpskerk worden gevraagd om op korte termijn een tweetal personen te vragen of zij vertrouwenspersoon willen worden. De Immanuëlkerk heeft eerder dit jaar een protocol vastgesteld en zijn er twee vertrouwenspersonen benoemd. Voor de totale Protestantse Gemeente Barendrecht bestaat deze commissie dan uit vier personen. Dat wordt voldoende geacht.
Met betrekking tot de consideraties hebben de wijkkerkenraden het een en ander besproken en teruggekoppeld aan de landelijke kerk. Wel zijn er zorgen uitgesproken over de plicht van het invoeren van een Verklaring Omtrent het Gedrag (VOG). Omdat van iedere vrijwilliger een VOG wordt gevraagd heeft een en ander een grote impact op de organisatie van de wijkkerkenraden. De landelijke kerk wordt gevraagd hoe hier mee om te gaan. Immers alle kerken in Nederland hebben hiermee te maken.
Een overzicht van het aantal leden per wijkgemeente en bezoekers aan kerkdiensten is besproken. Over de uitkomsten van dit overzicht of monitor zijn wel zorgen over de ontwikkeling van onze kerkelijke gemeente. De aantallen leden en kerkbezoeken nemen elk jaar af.
C.A. van den Berg
2e scriba
| terug
|
|
|
|
|
|