|
|
|
|
|
Van de dominee...
Van de dominee...
In deze vastlopende wereld werd het toch nog weer Advent en begon het kerkelijk leesrooster (op-nieuw) aan een A-jaar zodoende lezen we dit kerkelijk jaar hoofdzakelijk uit Mattheüs. En dan horen we in hoofdstuk 1b hoe de werkelijke bevrijding van mens en wereld van de andere kant moet komen: Wij mensen met al ons gedoe van glamour en glitter van opsmuk en stoer gedrag, ja en ook van technisch vernuft, wij redden het (toch) niet, maar zullen volgens oude profetenwoorden afhankelijk zijn van iets dat van de overzijde op ons toe komt: “de jonge vrouw wordt zwanger en zal een zoon baren en hem Immanuel -God met ons- noemen” (Jes 7, 14). Of zoals de naam van de 4e Adventszondag het zegt en zingt: ‘Rorate coeli’: “Dauwt hemelen van boven en laten de wolken gerechtigheid regenen.” (Jes. 45, 8a):
1 Kom tot ons, scheur de hemelen, Heer,
daal, Heiland, uit uw hemel neer.
Ruk open, rijt ze uit het slot,
de hemeldeuren, Zoon van God.
2 Dauwt, hemelen, schenkt u maatloos uit,
daal, Heer, als dauw op dorstig kruid.
Gij wolken, breekt in regens neer,
regent de Heiland, Israëls Heer.
6 Wij zijn hier in zo grote nood,
wij leven allen naar de dood.
kom, en voer met sterke hand
ons weer terug in ‘t vaderland.
Lied 437
Goede en inspirerende Advents- en Kerstdagen en een gezonde jaarwisseling voor u en jou van het tweemanschap, ds. Jan Steyn en ds. Jaap van Rootselaar (ook namens hun partners, Linda en Martha!).
Een Zuid-Afrikaans (Afrikaans) kerstlied en een gebed voor Kerst.
Beste vrienden, ik deel met jullie een bekend Zuid-Afrikaans kerstlied. Het is een gebed voor vrede en openheid voor Gods komst tot ons in Jezus Christus. Hier is de Afrikaanse tekst en een vertaling (met dank aan Gerdien Pool)
Moge deze tijd van Kerstmis ook een tijd zijn van dichterbij komenen Gods liefde kennen.

ds. Jan Steyn
| | terug
|
| |
|
|
|
|