|
Van de dominee...
Van de dominee...
In Klankbord delen wij de wel en wee berichten over onze broeders en zusters die zorgen hebben door ziekte van zichzelf of van hun dierbare(n). Er zijn ook anderen die hun eigen zorgen hebben maar die niet (steeds) in Klankbord genoemd willen worden. We bidden voor hen allen en voor onszelf dat we een waakzame gemeenschap van aandacht, liefde en zorg voor elkaar en de ander zullen zijn.
Van “Adoramus” naar “Stiltedienst”
Na ons bezoek aan Taize in juni 2025 gaven enkele jongeren de wens aan om wekelijks gebed te hebben. We begonnen daarna met een stille gebedstijd van 30 minuten. Dit omvat enkele Taizé-liederen, een Schriftlezing en 5 minuten stilte.
De naam “doramus” is nu veranderd in “Stiltedienst” om de aard en opzet van deze tijd van gebed en stilte nauwkeuriger weer te geven.
De “Stiltedienst” vindt elke woensdag om 19.00 uur plaats in de Bethelkerk.
Het is een eenvoudige en zuivere tijd voor gebed en reflectie.
Misschien kun jij ook zo’n tijd “gebruiken”. Niet alleen voor jezelf, maar ook voor onze wereld.
Je bent uitgenodigd... en voel je vrij om je aan te sluiten bij de kleine groep mensen die elke week om 19.00 uur in de Bethelkerk samenkomen.
De blijde Paastijd is met het vrolijke, hartverwarmende Pinksterfeest afgesloten en dan volgt er toch nòg (bij wijze van een uitroepteken?) een feestelijk witte zondag: ‘Trinitatis’, zondag van de Drie-eenheid. Maar dan zegt ons het evangelie (Mattheüs 28. 16, 16-24): Nee geen nadreun of nagalm maar de dubbele punt van: “Nu is het jouw en jullie beurt, nu moet en mag jezelf aan de slag: “Ga dus op weg en maak alle volken tot mijn leerlingen door hen te dopen in de naam van de Vader, de Zoon en de heilige Geest.…En zie, Ik ben met jullie, alle dagen, alle dagen, tot aan de voltooiing van deze wereld” Een passend lied hierbij vond ik in het Liedboek 158b:
Een schoot van ontferming is onze God.
Hij heeft ons gezocht en gezien
zoals de opgaande zon aan de hemel.
Hij is ons verschenen toen wij in
duisternis waren in schaduw van dood.
Hij zal onze voeten richten
op de weg van de vrede
Goede Zomertijd-dagen voor u en jou van het tweemanschap, ds. Jan Steyn en ds. Jaap van Rootselaar.
|